· Kam bazén umístit
Jistě si kladete otázku, kam bazén na zahradě vůbec umístit. V dnešní době moderních technologií není vůbec problém bazén umístit do svahu či kopce, terén se jednoduše upraví tak, aby byl k instalaci bazénu vhodný.
Je možné bazén zapustit jenom částečně do země, nebo úplně. Je také možné nechat límec bazénu viditelný, aby navazoval na terasu. Nezapomeňte také na to, že někam musíte umístit bazénové příslušenství, nejlépe velmi blízko samotnému bazénu.
Bude potřeba přibližně sto padesát centimetrů čtverečních, ale může to být i více záleží na velikosti bazénu. Samozřejmě musíte myslet také na vhodný přívod jak elektrické energie kvůli čištění, tak i samotné vody.
· Jak velký bazén pořídit?
Nejčastější velikost je přibližně dva a půl metru na šest metrů. Hloubka bazénu je pak nejčastěji metr a půl nebo jedna celý sedm metru. Záleží to ale na velikosti zahrady nebo domu, případně jak velký bazén si sami můžete dovolit nebo jaký by vám vyhovoval.
Pokud je zahrada menší a vy si přejete větší bazén, určitě investujte do instalace protiproudu do vašeho bazénu, nahradí vám metry bazénu. Nezapomeňte, že výška vodního sloupce je o deset centimetrů nižší než hloubka bazénu.
· Ohřev vody v bazénu
Pokud chcete bazén využívat i mimo hlavní sezonu, nebo třeba pokud se léto nijak k horkému počasí nemá a skoro celý červenec proprší a v srpnu už jsou rána chladná, měli byste do ohřevu vody investovat. Sice se pak voda rychleji kazí a je nutná její výměna o něco častěji. Poroto je ideální na ohřev pomocí solární sady nebo tepelným čerpadlem.
Tepelná čerpadla se používají u standardních bazénů. Jsou vysoce účinná a hlavně nejsou závislá na síle a délce slunečních paprsků, takže si můžete vyhřát bazén, na jakou teplotu chcete, a to kdykoli, i když například prší. Provozní náklady na čerpadlo jsou nízké a zvládnout vydržet i ve venkovní teplotě okolo pěti stupňů celsia, takže si můžete bazénovou sezonu prodloužit od dubna do října.