Už se těšíte na vaši letní dovolenou u moře, na to až se rozvalíte na pláži a budete chytat bronz? Máte za to, že opálená pokožka = zdravá pokožka? Je otázkou, zda vlastně nějaké to zdravé opalování vůbec existuje? Sluníčko je pro nás do jisté míry přínosem, protože v našem těle spouští tvorbu vitamínu D a také díky jeho působení na náš organismus máme lepší náladu.
Ale záměrné se vystavování slunečním paprskům, bez potřebné ochrany prospěšné vůbec není a už vůbec ne kolem poledne. Je proto potřeba se proti nepříznivým důsledkům slunečních paprsků chránit, a to nejen vhodnými opalovacími krémy, ale také slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy. Zabráníte tak nejen spálení pokožky, ale i úpalu. A pokud vyrazíte na dovolenou k moři, nezapomeňte se vybavit opalovacími přípravky s vyšším ochranným faktorem a chránit nezapomeňte především vaše děti, jejichž kůže je náchylnější ke spálení a poškození. Díky dodržování zásad vám tak nebude hrozit nepříjemné spálení a následné loupání kůže a budete si tak moci vaši dovolenou užít se vším všudy.
Péče před a po opalování
Před opalováním věnujte pozornost péči nejen zvenku, ale i zevnitř. Zásobte vaše tělo dostatkem tekutin před i při opalování a také betakarotenem, který vám zajistí přirozenější barvu rychlejší zhnědnutí. Před opalováním je také dobré udělat si po celém těle důkladný peeling, který pokožku připraví na opalování.
Při opalování samozřejmě nezapomeňte na opalovací přípravky s dostatečně vysokým ochranným faktorem. A nemusíte se bát, že když bude mít kosmetika na opalování vysoký ochranný faktor, že se neopálíte – to je jeden z mýtů, které o opalování kolují. Po opalování dodejte vaší pokožce vláhu v podobě speciální kosmetiky určené po opalování. Zabráníte tak vysušení a podráždění pokožky, bude vláčná, hydratovaná a prozářená.